ptaki ozdobne alegro

o wszystkim

Temat: Allegro vol. 2
" />
">Pomijając fakt, że na pewno nie są to łabędzie rostowskie, to ptaszki owszem, całkiem niezłe.

Oczywiście, "krzysiek" w tym temacie ma wiedzę. Wolałem poczekać na potwierdzenie mojej myśli.

Łabędź rostowski wygląda tak: http://www.golebie.wombat.fc.pl/zoom_im ... %BC&album=

Wg mnie, te na allegro to: te z koronką to Omskie białe, a te bez koronki to Ałtajskie, oczywiście z grupy gołębi postawnych, ozdobnych /kaczunów/.

Widać,że ptaki są młode i powinny być ładne tylko cena nie będzie ładna dla kupującego.

Pozdr.
Źródło: golebnik.pl/forum3/viewtopic.php?t=1655Temat: Rzeszowski wystawowy - marek111
" />Ok, Pokrótce, ptaki nie są złe. Lukas17, masz tutaj przykład poprawnych rzeszowskich. Porównaj z nimi swoje staropolskie i pocztowe ozdobne, a zobaczysz różnicę. Osobiście rzeszowskimi się nie zachwycam. Bardziej podoba mi się pocztowy ozdobny starego typu, jednak nie miało być o moich gustach. To w większości ptaki młode i starsze ( ale też nie stare) w okresie pierzenia, więc nie wyglądają tak, jak będą wyglądały za dobry miesiąc, kiedy będą już przepierzone.Zastrzegam, ze nie jestem specjalistą od tej rasy, to tylko moja subiektywna ocena, wiec mogę się mylić, ale uważam, ze są niezłe.Nie ośmielę się ich wypunktować, jednak na moje oko są o wiele lepsze niż 90% tzw. rzeszowskich pokazywanych na Allegro.
Źródło: golebnik.pl/forum3/viewtopic.php?t=2998


Temat: Petycja do Allegro o zakaz sprzedaży żywych gryzoni na karmę
" />Sęk w tym, że węże (i większość innych gadzich, ssaczych i ptasich drapieżników) wymagają CAŁYCH zwierząt ( z kośćmi, futrem, krwią, wnętrznościami itp.). Samo mięso to dla nich to samo, jakby nam dawać tylko gotowany ryż i nic więcej- przeżyje dłużej niż głodzony, ale dobrze się rozwijać nie będzie.
Ponadto większość węży istotnie za nic nie tknie takiego pokarmu, po prostu nie jest on rozpoznawalny jako jadalny. Natomiast powinno się podawać - jeśli tylko są zjadane, a zzwyczaj są- martwe gryzonie, co jest bezpieczniejsze dla węża, humanitarniejsze dla karmówki i lepsze dla hodowcy.
Co do transportu. Wiem, że hodowcy np. ptaków ozdobnych NA SPECJALNYCH warunkach wysyłają zwierzęta poczta, jest to podobno dosyć kosztowne, ale warunki przewozu są humanitarne i transport odbywa się szybko. Skoro w doskonałej kondycji dochodzą tak ptaki tak wrażliwe jak np. gołębie czy bażanty- to gryzonie również dojdą. Widziałem taki transport gołębi, i ptaki były w idealnej kondycji, spokojne, nic im się nie stało. Nie znam jednak niestety dokładnych szczegółów i kosztów takiego transportu. Natomiast wysyłanie żywych noworodków priorytetem uważam za niehumanitarne draństwo.
Niestety, ale moim zdaniem nie da się zapobiec handlowaniu gryzoniami karmowymi na allegro, bo i tak zawsze może ktoś wystawić ogłoszenie "sprzedam 50 szczurów w dowolnym wieku po 3 zł. sztuka, także hurtem" i ten, kto będzie zainteresowany karmówką domyśli się, o co chodzi, a przyczepić się do tego za bardzo nie da. Dlatego ta petycja moim zdaniem niewiele zmieni.
Co najwyżej, powołując się na istniejący w ustawie o ochronie zwierząt zakaz transportu ssących młodych oddzielonych od matek, można by zakazać wysyłki noworodków. Takie posunięcie miałoby największe szanse powodzenia.
Źródło: gryzonie.info/viewtopic.php?t=9760


Temat: Obraczki
" />A czy jezeli kupie obraczki w kolorze zielonym, takie same jak przedstawione przez Pana Jurka Bogacza i beda to obraczki zakupione na allegro to czy w takich braczkach mozna wystawiac ptaki??

Na targach obraczek zwiazkowych nie mozna kupic na golebie ozdobne ??
Źródło: golebnik.pl/forum3/viewtopic.php?t=816


Powered by WordPress, © o wszystkim